IATI’den Bir Büyük Adım Daha – Trivago Artık Hweb’de

Türkiye’nin en büyük online seyahat platformu IATI, yaptığı iş birlikleri ile büyümeye devam ediyor. IATI, son olarak dünyanın lider otel fiyatı karşılaştırma sitelerinden biri olan Trivago ile anlaşma imzaladı. Trivago ile yapılan bu iş birliği sayesinde IATI, otel partnerlerinin dünya genelinde çok daha geniş bir ziyaretçi kitlesine ulaşmalarını sağlayacak.

Otel İşletmecileri Trivago’yu Neden Tercih Ediyor?

Trivago, otel resmi web sitelerinin doğrudan rezervasyon almalarını sağlayan önemli bir metasearch pazarlama platformudur. Dünya genelinde 400.000’den fazla otel işletmecisi, her yıl 1,4 milyar ziyaret alan ve 13 dilde hizmet veren Trivago’yu tercih etmektedir. 400’den fazla rezervasyon sitesi üzerinden otel fiyatlarının karşılaştırılabildiği Trivago’da, en uygun fiyatların sunulduğu otel web siteleri, diğer rezervasyon siteleri arasından daha çok tercih edilir duruma gelir.

Bu iş birliği ile Hweb dijital pazarlama paketi hizmeti alan oteller, görselde yer aldığı gibi kendi resmi web sitelerine (otel web sitesi) satış/rezervasyon odaklı trafik çekebilmektedirler. Bu şekilde organik veya dijital reklam kanalları ile ulaşılmayan yeni kitlelere ulaşılabilmektedir.

Seyahat Severler Trivago’yu Neden Tercih Ediyor?

Bilinirliği yüksek, kullanıcı dostu ve hızlıdır. Seyahat severler ideal otellerini birçok siteden fiyatları karşılaştırarak ve mesafe, yıldız kategorisi, otel özellikleri gibi filtreleri kullanarak kolay bir şekilde bulabilir. İlgilendikleri otellerin ortalama değerlendirme puanlarını ve misafir yorumlarını inceleyebilir. Fiyat karşılaştırma siteleri ile ilgili detaylı bilgi edinebilmek için “Oteliniz Metasearch Sitelerinde Listelenmeli mi” blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Sonuç:

IATI’nın Trivago ile yaptığı iş birliği kısa sürede hızlı ve olumlu sonuçlar vermeye başlamıştır. Sadece son 30 günde Trivago kanalı açılan 29 otelden 22’sinde satış yakalanırken, Trivago’dan otellerin resmi web sitelerine toplamda 33.581 ziyaretçi gelmiştir. Bu süre zarfında Trivago kanalını açtığımız oteller, Trivago’da 1.300.614 gösterim almıştır.

2 comments Add yours
    1. Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz. Trivago’da yer alan fiyatların sağlayıcıları genelde acenteler olur. Yani bir fiyatın yanında o acente veya opeartörün ismi olur. Bizim modelimizde ise Trivago’da, otel profil sayfasındaki fiyatın yanında “resmi web sitesi” yazar, Hweb yazmaz. Buradaki amaç otelin doğrudan satış gücünü artırmaktır. Bu iş modelinden dolayı yanlış anlaşılma olmasını istemediğimiz için başlığı bu şekilde seçtik 🙂 İlginize tekrar teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir